Proces recenzie

Redakčná rada časopisu Vojenské reflexie posudzuje doručené články a ich súlad s požiadavkami a poslaním časopisu. Odsúhlasené články sú zaslané na recenzné konanie. Každý článok podlieha preskúmaniu dvomi recenzentmi.

Postup je založený na systéme double-blind peer review, čo znamená, že ani recenzent nepozná identitu autora, ani autor nevie, kto je recenzent. Dbá sa na to, aby recenzent a autor neboli z rovnakej inštitúcie.

Formulár na recenziu obsahuje podrobné hodnotenie článku, jeho jednotlivých častí a odôvodnenie stanoviska, obsahuje aj záver hodnotenia. V ňom sa uvádza, či by mal byť článok uverejnený v jeho pôvodnej podobe, prepísaný alebo doplnený podľa odporúčaní recenzenta (prípadne zaslaný na prehodnotenie) alebo zamietnutý.

O výsledkoch recenzie sú autori článkov informovaní predsedom alebo tajomníkom redakčnej rady.


Recenzný posudok

     Recenzný formulár (.rtf 140 kB)


 

 

PARTNERI:

Politické vedy


KONTAKT:

Redakcia časopisu Vojenské reflexie  
Akadémia ozbrojených síl generála M. R. Štefánika Tel:  +421 960 423524, +421 960 422620
Demänová 393 Fax:  +421 960 423036
031 01  Liptovský Mikuláš E-mail redakcie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Slovenská republika  

GDPR - Ochrana osobných údajov (.pdf 125kB)

Copyright © 2006 – 2020 Akadémia ozbrojených síl generála M. R. Štefánika